Post by Admin on Feb 27, 2016 12:00:49 GMT
INFO
▪ CAS41 toukokuu, 18.03.2016
▪ VIP kisapäivää edeltävänä päivänä kello 21 (17.03.2016)
▪ Vastuuhenkilö: Dimma / Kinborough Ponies.
▪ Kilpailut ovat Virtuaalisen ponilaukkajaoksen alaiset.
▪ Tulokset arvotaan puolueettomasti arvontakoneella.
RAJOITUKSET
▪ Ikärajat: sileät: 3-15v (3v ainoastaan maideniin), risuesteet 4-15v (4v ainoastaan maideniin).
▪ Yhteen lähtöön otetaan 3-10 ponia. Maiden- ja allowance-lähdöt voidaan jakaa tarvittaessa kahteen osaan. HUOM! Jos lähtöön tulee vain yksi tai kaksi ponia, voin omistajan toiveesta siirtää ne toiseen ponille sopivaan saman tason lähtöön. Mikäli haluat näin tehtävän, mainitsethan tästä ilmoittautumisviestissäsi.
▪ Enintään 1 lähtö / poni / päivä.
▪ Enintään 3 ponia / lähtö / henkilö.
SANASTO
▪ f = furlong = n. 201m
▪ T = lähtö juostaan nurmella
▪ D = lähtö juostaan hiekalla
▪ 3yo+ = lähtö on avoin 3-vuotiaille ja sitä vanhemmille
▪ 4yo+ = lähtö on avoin 4-vuotiaille ja sitä vanhemmille
▪ ryhmä 1: Pienet ponit (säkäkorkeus 114,9 cm ja alle)
▪ ryhmä 2: Keskisuuret ponit (säkäkorkeus 115 cm - 129,9 cm)
▪ ryhmä 3: Suuret ponit (säkäkorkeus 130 cm - 148 cm)
OSALLISTUMINEN
... tapahtuu vastaamalla tähän topaan.
Lähtö [nro]
ikä rotu-skp Hevosen nimi - om. Omistaja
Eli esimerkiksi:
Lähtö 2: Maiden 2f D 3yo+ open
3v she-o Heppa Hauska - om. Dimma
4v she-o Heppa Huvitus - om. Dimma
LÄHDÖT
Ryhmä 1
#1 Maiden 2f D 3yo+ open
#2 Maiden 2f D 3yo+ open
#3 Allowance 2f D 4yo+ open
#4 Allowance 2f D 4yo+ open
#5 G3 3f D 4yo+ open
#6 G2 4f D 4yo+ open
Ryhmä 2
#7 Maiden 3f D 3yo+ open
#8 Maiden 3f D 3yo+ open
#9 Allowance 3f D 4yo+ open
#10 Allowance 3f D 4yo+ open
#11 G3 4f D 4yo+ open
#12 G2 5f D 4yo+ open
Ryhmä 3
#13 Maiden 4f D 3yo+ open
#14 Maiden 4f D 3yo+ open
#15 Allowance 4f D 4yo+ open
#16 Allowance 4f D 4yo+ open
#17 G3 5f D 4yo+ open
#18 G2 6f D 4yo+ open
OSALLISTUJAT
Ryhmä 1
#1 Maiden 2f D 3yo+ open
2,000v€ - 1,200v€ - 800v€ - 400v€
Lähtöjärjestys:
1. 3v wa-o Anfarwol Rober - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 3v she-o Satisfaction - om. Dimma
3. 4v bsp-t Gypsyfilea Canal - om. Suvi
4. 3v kasp-t Avizeh - om. Waelmore
Tulokset: 3-2-1-4
#2 Maiden 2f D 3yo+ open
2,000v€ - 1,200v€ - 800v€ - 400v€
Lähtöjärjestys:
1. 4v amshe-o Recognition - om. Dimma
2. 4v she-o Macy - om. Suvi
3. 3v wa-t Anfarwol Cateryn - om. sandi / Anfarwol Acres
Tulokset: 1-2-3
#3 Allowance 2f D 4yo+ open
4 000v€ - 2,400v€ - 1,600v€ - 800v€
Lähtöjärjestys:
1. 4v rp-t Ainsworth Chaie - om. Viiru
2. 6v amshe-t Girl's Day - om. Dimma
3. 9v she-o Fynwar Bexero - om. sandi / Anfarwol Acres
4. 4v kasp-o Azad Sargon - om. Waelmore
Tulokset: 1-2-3-4
#4 Allowance 2f D 4yo+ open
4 000v€ - 2,400v€ - 1,600v€ - 800v€
#5 G3 3f D 4yo+ open
6,000v€ - 3,600v€ - 2,400v€ - 1,200v€
Lähtöjärjestys:
1. 5v she-o Prince of Persia - om. Dimma
2. 4v she-t Tuiskulan Carrie - om. felissa
3. 12v she-t Scheming May - om. Suvi
Tulokset: 1-3-2
#6 G2 4f D 4yo+ open
8,000v€ - 4,800v€ - 3,200v€ - 1,600v€
Lähtöjärjestys:
1. 7v she-o Snorken - om. Dimma
2. 4v wa-o Anfarwol Hawr - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 6v she-t Morning Glory - om. Dimma
Tulokset: 1-2-3
Ryhmä 2
#7 Maiden 3f D 3yo+ open
2,000v€ - 1,200v€ - 800v€ - 400v€
Lähtöjärjestys:
1. 4v dartmoor-o Vermuths Valutas - om. Suvi
2. 5v wb-o Anfarwol Wilbr - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 9v wA-t KW Amanda - om. Dimma
Tulokset: 3-2-1
#8 Maiden 3f D 3yo+ open
2,000v€ - 1,200v€ - 800v€ - 400v€
Lähtöjärjestys:
1. 3v gr-t Rumour's Shanja - om. Suvi
2. 4v gr-t Adonika - om. Dimma
3. 5v wb-o Anfarwol Gwallyn - om. sandi / Anfarwol Acres
Tulokset: 2-1-3
#9 Allowance 3f D 4yo+ open
4 000v€ - 2,400v€ - 1,600v€ - 800v€
Lähtöjärjestys:
1. 4v kasp-o Abolfazl - om. Dimma
2. 4v exm-o Bromson - om. Waelmore
3. 9v gr-t Grengård's Titania - om. Suvi
4. 4v exm-t Fiery Hydra - om. Waelmore
Tulokset: 1-4-2-3
#10 Allowance 3f D 4yo+ open
4 000v€ - 2,400v€ - 1,600v€ - 800v€
Lähtöjärjestys:
1. 6v gr-o Arnborgh - om. Dimma
2. 4v exm-o Nightstinger - om. Waelmore
3. 4v dartm-t Rawenna - om. Waelmore
Tulokset: 1-3-2
#11 G3 4f D 4yo+ open
6,000v€ - 3,600v€ - 2,400v€ - 1,200v€
Lähtöjärjestys:
1. 5v pnp-t Dovrefjell - om. Suvi
2. 6v wb-t Anfarwol Annw - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 6v gr-t Annelie - om. Dimma
Tulokset: 3-1-2
#12 G2 5f D 4yo+ open
8,000v€ - 4,800v€ - 3,200v€ - 1,600v€
Lähtöjärjestys:
1. 4v dartm-o Thundersong - om. Waelmore
2. 6v gr-o Ansgar - om. Dimma
3. 6v wb-t Anfarwol Dais - om. sandi / Anfarwol Acres
4. 5v wm-t Maegan Sulyen Tibbitts - om. Suvi
Tulokset: 4-3-2-1
Ryhmä 3
#13 Maiden 4f D 3yo+ open
2,000v€ - 1,200v€ - 800v€ - 400v€
Lähtöjärjestys:
1. 4v isl-t Aðalheiður frá Hvannadalshnúkur - om. Suvi
2. 4v wb-t Anfarwol Caerla - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 3v conn-t Nira Akira - om. Waelmore
Tulokset: 2-1-3
#14 Maiden 4f D 3yo+ open
2,000v€ - 1,200v€ - 800v€ - 400v€
Lähtöjärjestys:
1. 3v conn-t Fairwind - om. Waelmore
2. 4v isl-o Salmann frá Gullfoss - om. Suvi
3. 4v wb-o Anfarwol Garath - om. sandi / Anfarwol Acres
4. 6v wB-t Coleen Mist - om. Dimma
Tulokset: 2-4-1-3
#15 Allowance 4f D 4yo+ open
4 000v€ - 2,400v€ - 1,600v€ - 800v€
Lähtöjärjestys:
1. 6v conn-t Aifric Nainsí - om. Dimma
2. 6v conn-o Aengus Neil - om. Dimma
3. 7v wB-o Yummy Yummy - om. Dimma
Tulokset: 2-1-3
#16 Allowance 4f D 4yo+ open
4 000v€ - 2,400v€ - 1,600v€ - 800v€
#17 G3 5f D 4yo+ open
6,000v€ - 3,600v€ - 2,400v€ - 1,200v€
Lähtöjärjestys:
1. 4v conn-t Jonquil - om. Waelmore
2. 12v sorr-r Gil Adalberto - om. Suvi
3. 4v wb-o Anfarwol Dada - om. sandi / Anfarwol Acres
4. 8v rist-t Royal Sharin - om. felissa
5. 14v nf-t Roifl Hally - om. Dimma
Tulokset: 5-1-2-4-3
#18 G2 6f D 4yo+ open
8,000v€ - 4,800v€ - 3,200v€ - 1,600v€
Lähtöjärjestys:
1. 5v wb-t Anfarwol Llew Lan - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 6v conn-o Nips Emerald - om. Dimma
3. 14v conn-o Turzass'chr Travanca - om. Waelmore
Tulokset: 3-2-1
▪ CAS41 toukokuu, 18.03.2016
▪ VIP kisapäivää edeltävänä päivänä kello 21 (17.03.2016)
▪ Vastuuhenkilö: Dimma / Kinborough Ponies.
▪ Kilpailut ovat Virtuaalisen ponilaukkajaoksen alaiset.
▪ Tulokset arvotaan puolueettomasti arvontakoneella.
RAJOITUKSET
▪ Ikärajat: sileät: 3-15v (3v ainoastaan maideniin), risuesteet 4-15v (4v ainoastaan maideniin).
▪ Yhteen lähtöön otetaan 3-10 ponia. Maiden- ja allowance-lähdöt voidaan jakaa tarvittaessa kahteen osaan. HUOM! Jos lähtöön tulee vain yksi tai kaksi ponia, voin omistajan toiveesta siirtää ne toiseen ponille sopivaan saman tason lähtöön. Mikäli haluat näin tehtävän, mainitsethan tästä ilmoittautumisviestissäsi.
▪ Enintään 1 lähtö / poni / päivä.
▪ Enintään 3 ponia / lähtö / henkilö.
SANASTO
▪ f = furlong = n. 201m
▪ T = lähtö juostaan nurmella
▪ D = lähtö juostaan hiekalla
▪ 3yo+ = lähtö on avoin 3-vuotiaille ja sitä vanhemmille
▪ 4yo+ = lähtö on avoin 4-vuotiaille ja sitä vanhemmille
▪ ryhmä 1: Pienet ponit (säkäkorkeus 114,9 cm ja alle)
▪ ryhmä 2: Keskisuuret ponit (säkäkorkeus 115 cm - 129,9 cm)
▪ ryhmä 3: Suuret ponit (säkäkorkeus 130 cm - 148 cm)
OSALLISTUMINEN
... tapahtuu vastaamalla tähän topaan.
Lähtö [nro]
ikä rotu-skp Hevosen nimi - om. Omistaja
Eli esimerkiksi:
Lähtö 2: Maiden 2f D 3yo+ open
3v she-o Heppa Hauska - om. Dimma
4v she-o Heppa Huvitus - om. Dimma
LÄHDÖT
Ryhmä 1
#1 Maiden 2f D 3yo+ open
#2 Maiden 2f D 3yo+ open
#3 Allowance 2f D 4yo+ open
#4 Allowance 2f D 4yo+ open
#5 G3 3f D 4yo+ open
#6 G2 4f D 4yo+ open
Ryhmä 2
#7 Maiden 3f D 3yo+ open
#8 Maiden 3f D 3yo+ open
#9 Allowance 3f D 4yo+ open
#10 Allowance 3f D 4yo+ open
#11 G3 4f D 4yo+ open
#12 G2 5f D 4yo+ open
Ryhmä 3
#13 Maiden 4f D 3yo+ open
#14 Maiden 4f D 3yo+ open
#15 Allowance 4f D 4yo+ open
#16 Allowance 4f D 4yo+ open
#17 G3 5f D 4yo+ open
#18 G2 6f D 4yo+ open
OSALLISTUJAT
Ryhmä 1
#1 Maiden 2f D 3yo+ open
2,000v€ - 1,200v€ - 800v€ - 400v€
Lähtöjärjestys:
1. 3v wa-o Anfarwol Rober - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 3v she-o Satisfaction - om. Dimma
3. 4v bsp-t Gypsyfilea Canal - om. Suvi
4. 3v kasp-t Avizeh - om. Waelmore
Tulokset: 3-2-1-4
#2 Maiden 2f D 3yo+ open
2,000v€ - 1,200v€ - 800v€ - 400v€
Lähtöjärjestys:
1. 4v amshe-o Recognition - om. Dimma
2. 4v she-o Macy - om. Suvi
3. 3v wa-t Anfarwol Cateryn - om. sandi / Anfarwol Acres
Tulokset: 1-2-3
#3 Allowance 2f D 4yo+ open
4 000v€ - 2,400v€ - 1,600v€ - 800v€
Lähtöjärjestys:
1. 4v rp-t Ainsworth Chaie - om. Viiru
2. 6v amshe-t Girl's Day - om. Dimma
3. 9v she-o Fynwar Bexero - om. sandi / Anfarwol Acres
4. 4v kasp-o Azad Sargon - om. Waelmore
Tulokset: 1-2-3-4
#4 Allowance 2f D 4yo+ open
4 000v€ - 2,400v€ - 1,600v€ - 800v€
#5 G3 3f D 4yo+ open
6,000v€ - 3,600v€ - 2,400v€ - 1,200v€
Lähtöjärjestys:
1. 5v she-o Prince of Persia - om. Dimma
2. 4v she-t Tuiskulan Carrie - om. felissa
3. 12v she-t Scheming May - om. Suvi
Tulokset: 1-3-2
#6 G2 4f D 4yo+ open
8,000v€ - 4,800v€ - 3,200v€ - 1,600v€
Lähtöjärjestys:
1. 7v she-o Snorken - om. Dimma
2. 4v wa-o Anfarwol Hawr - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 6v she-t Morning Glory - om. Dimma
Tulokset: 1-2-3
Ryhmä 2
#7 Maiden 3f D 3yo+ open
2,000v€ - 1,200v€ - 800v€ - 400v€
Lähtöjärjestys:
1. 4v dartmoor-o Vermuths Valutas - om. Suvi
2. 5v wb-o Anfarwol Wilbr - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 9v wA-t KW Amanda - om. Dimma
Tulokset: 3-2-1
#8 Maiden 3f D 3yo+ open
2,000v€ - 1,200v€ - 800v€ - 400v€
Lähtöjärjestys:
1. 3v gr-t Rumour's Shanja - om. Suvi
2. 4v gr-t Adonika - om. Dimma
3. 5v wb-o Anfarwol Gwallyn - om. sandi / Anfarwol Acres
Tulokset: 2-1-3
#9 Allowance 3f D 4yo+ open
4 000v€ - 2,400v€ - 1,600v€ - 800v€
Lähtöjärjestys:
1. 4v kasp-o Abolfazl - om. Dimma
2. 4v exm-o Bromson - om. Waelmore
3. 9v gr-t Grengård's Titania - om. Suvi
4. 4v exm-t Fiery Hydra - om. Waelmore
Tulokset: 1-4-2-3
#10 Allowance 3f D 4yo+ open
4 000v€ - 2,400v€ - 1,600v€ - 800v€
Lähtöjärjestys:
1. 6v gr-o Arnborgh - om. Dimma
2. 4v exm-o Nightstinger - om. Waelmore
3. 4v dartm-t Rawenna - om. Waelmore
Tulokset: 1-3-2
#11 G3 4f D 4yo+ open
6,000v€ - 3,600v€ - 2,400v€ - 1,200v€
Lähtöjärjestys:
1. 5v pnp-t Dovrefjell - om. Suvi
2. 6v wb-t Anfarwol Annw - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 6v gr-t Annelie - om. Dimma
Tulokset: 3-1-2
#12 G2 5f D 4yo+ open
8,000v€ - 4,800v€ - 3,200v€ - 1,600v€
Lähtöjärjestys:
1. 4v dartm-o Thundersong - om. Waelmore
2. 6v gr-o Ansgar - om. Dimma
3. 6v wb-t Anfarwol Dais - om. sandi / Anfarwol Acres
4. 5v wm-t Maegan Sulyen Tibbitts - om. Suvi
Tulokset: 4-3-2-1
Ryhmä 3
#13 Maiden 4f D 3yo+ open
2,000v€ - 1,200v€ - 800v€ - 400v€
Lähtöjärjestys:
1. 4v isl-t Aðalheiður frá Hvannadalshnúkur - om. Suvi
2. 4v wb-t Anfarwol Caerla - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 3v conn-t Nira Akira - om. Waelmore
Tulokset: 2-1-3
#14 Maiden 4f D 3yo+ open
2,000v€ - 1,200v€ - 800v€ - 400v€
Lähtöjärjestys:
1. 3v conn-t Fairwind - om. Waelmore
2. 4v isl-o Salmann frá Gullfoss - om. Suvi
3. 4v wb-o Anfarwol Garath - om. sandi / Anfarwol Acres
4. 6v wB-t Coleen Mist - om. Dimma
Tulokset: 2-4-1-3
#15 Allowance 4f D 4yo+ open
4 000v€ - 2,400v€ - 1,600v€ - 800v€
Lähtöjärjestys:
1. 6v conn-t Aifric Nainsí - om. Dimma
2. 6v conn-o Aengus Neil - om. Dimma
3. 7v wB-o Yummy Yummy - om. Dimma
Tulokset: 2-1-3
#16 Allowance 4f D 4yo+ open
4 000v€ - 2,400v€ - 1,600v€ - 800v€
#17 G3 5f D 4yo+ open
6,000v€ - 3,600v€ - 2,400v€ - 1,200v€
Lähtöjärjestys:
1. 4v conn-t Jonquil - om. Waelmore
2. 12v sorr-r Gil Adalberto - om. Suvi
3. 4v wb-o Anfarwol Dada - om. sandi / Anfarwol Acres
4. 8v rist-t Royal Sharin - om. felissa
5. 14v nf-t Roifl Hally - om. Dimma
Tulokset: 5-1-2-4-3
#18 G2 6f D 4yo+ open
8,000v€ - 4,800v€ - 3,200v€ - 1,600v€
Lähtöjärjestys:
1. 5v wb-t Anfarwol Llew Lan - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 6v conn-o Nips Emerald - om. Dimma
3. 14v conn-o Turzass'chr Travanca - om. Waelmore
Tulokset: 3-2-1